Golfová sada - co je dobré vědět před nákupem první kompletní sady?

O golfu se traduje, že je to drahý sport určený pro bohaté. Toto tvrzení se však vůbec nezakládá na pravdě a golf je sportem vhodným pro každého. V nabídce je spousta golfových holí, míčků, bagů, vozíků a příslušenství v širokém cenovém rozpětí. Vše se odvíjí od značky, modelu a konfiguraci sady. Jak tedy s golfem začít?

Jak začít s golfem

Golfové lekce si můžete zaplatit téměř na každém golfovém hřišti. V začátcích vám trenéři golfu pomohou s pravidly hry, golfovou etiketou, vhodným chováním na golfovém hřišti a naučí vás hrát golf technicky správně. Pochopíte správné postavení k míčku, držení golfové hole a golfový švih. Kurzy pro začátečníky zakončíte zkouškou, získáte Zelenou kartu a můžete se vydat na green užít si hru.

Jaký vybrat startovací set pro začínajícího golfistu

Pro toho, kdo s golfem teprve začíná, je golfové vybavení klíčové. Výběr golfových holí, míčků a příslušenství je ale obrovský. Jak tedy vybrat sadu pro začínajícího golfistu? Část golfových holí a míčků je určená právě začátečníkům. Usnadníte si to, pokud rovnou sáhnete po kompletní sadě golfových holí pro začátečníky. Postupem času si set doplníte o další hole podle toho, jak se u vás budou vyvíjet dovednosti, měnit preference výbavy a můžete volit i měkčí golfové míčky.

Startovací sada na golf

Samotná výbava ze začátečníka skvělého golfistu nedělá. Startovací golfová sada by měla obsahovat pár základních golfových holí, tedy driver, fairwayová dřeva, železa a putter, spoustu levnějších golfových míčků a pohodlný golfový bag. Až si ujasníte priority a přestanete míčky ztrácet, můžete sáhnout po špičkové výbavě. Teprve pokročilí a zkušení golfisté mají ujasněné požadavky na výbavu. Na vyšší úrovni pokročilosti už na vybavení skutečně záleží a odrazí se na výsledcích hry.

Na co si dát pozor

Klíčové je zvládnout postavení těla, základní pohyby, držení hole, švih, přesnost a kontrolovat úder. Na začátku musí být golfová hůl vhodně zvolená ke stavbě těla. Můžete využít pomoc trenéra nebo odborníků v obchodě s golfovým vybavením. Můžete se také vydat do fitting centra, kde vám profesionální poradci pomohou vybrat nejvhodnější golfové hole v setu, které vám sednou jako ulité.

Kolik stojí první golfová sada pro začátečníky

Kolik stojí vybavení na golf? Stejně jako u všeho jiného cena závisí na tom, pro jakou značku se rozhodnete. Kompletní golfová sada stojí od 5 000 do 60 000 korun. První golfová sada by měla obsahovat driver, dřevo, hybrid, kompletní sadu želez a putter, klidně vám postačí i půl set. Cena se tedy odvíjí i od toho, zda se ihned rozhodnete pro celou sadu holí s obsahem 14 kusů, nebo pro poloviční sadu neboli half set, který si postupem času budete doplňovat dalšími holemi.

Golfová sada pro začátečníky na míru

Každá golfová hůl je přímo určena pro úder v jiné fázi hry a v různých místech golfového hřiště. Hra začíná driverem, pro dlouhou hru využijete dřeva nebo hybridy, podstatnou část hry budete hrát železy a na poslední údery, kdy míček z greenu dostanete do jamky, využijete putter. Některé golfové sety vám nabídnou široké možnosti přizpůsobení a změny specifikace jednotlivých holí při sestavování.

Bezpečné hraní: Regulace hazardních her v České republice

Hazardní hry a sázení patří v České republice k oblíbené zábavě.

Pomožte si od stresu v kasinu Rabona, vaně, sauně nebo v pohybu

To, že svíráte křečovitě volant a řadící páka hrozí, že se za chvíli pod vašimi záběry ohne, jsou bezesporu příznaky stresu a vnitřního napětí, které si s sebou nosíte každý den.

Jak si jako nováček zvolit kasino pro hazardní hry

Pokud se hráč jako úplný nováček rozhodne, že chce vyzkoušet hraní hazardních her o skutečné peníze, čeká na ně nelehký úkol, a to výběr herní platformy nebo kamenného kasina, které vyzkoušet.